ΤΟ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ ΤΗΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ ΣΑΠΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΑΜΑΘ ΣΤΗΝ ΞΥΛΑΓΑΝΗ

Το “Λούνα Πάρκ ” της Ανακύκλωσης ,μία  ψυχαγωγική δράση περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης για την Ανακύκλωση που ξεκίνησε πέρσι   στο Δήμο Μαρώνειας Σαπών έκανε «στάση» σήμερα Δευτέρα 22 Μαίου 2017   στην Ξυλαγανή και συγκεκριμένα στον αύλειο χώρο του Δημοτικού και του Νηπιαγωγείου της πόλης.

Η δράση συνδιοργανώθηκε από το Δήμο Μαρώνειας Σαπών ,την ΔΙΑΑΜΑΘ ΑΕΕ και την Ελληνική Εταιρεία Αξιοποίησης Ανακύκλωσης ΑΕ και περιλάμβανει παιχνίδια όπως τσουβαλοδρομίες,κρίκους,,μνήμη κλπ πάντα με θέμα την ανακύκλωση.

Οι μαθητές των σχολείων της Ξυλαγανής συμμετείχαν με ενθουσιασμό στα παιχνίδια ενώ την ικανοποίησή της εξέφρασε και η Αντιδήμαρχος Μσρώνειας Σαπών Κική Πατσάρα που επισκέφθηκε τον χώρο του σχολείου .

Nα σημε1 3 5 6 7 ΘΕΛΕΙ 8 ΚΙΚΗ 9 ΘΕΛΕΙιωθεί ότι πέρσι το Λούνα Πάρκ έκανε στάση στις Σάπες.