ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ ΣΑΠΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗΣ(ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΘΡΑΚΗΣ) ΜΑΡΙΑ ΚΟΛΛΙΑ ΤΣΑΡΟΥΧΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

kolliaΣυνάντηση εργασίας με την Υφυπουργό Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης (Μακεδονίας Θράκης ) Μαρία Κόλλια Τσαρουχά είχε την Τρίτη 28 Απριλίου 2015 ,στη Θεσσαλονίκη ο Δήμαρχος Μαρώνειας Σαπών Γιάννης Σταυρίδης και ο Αντιδήμαρχος Χρήστος Μεραχτσάκης.Η συνάντηση έγινε σε άριστο κλίμα και αντικείμενο είχε μία σειρά από αναπτυξιακά ζητήματα αλλά και θέματα διοίκησης που η κ Υπουργός έχει στο χαρτοφυλάκιό της και στα οποία ,λίαν συντόμως ,θα δρομολογηθούν λύσεις.Ο Δήμαρχος Μαρώνειας Σαπών ευχαρίστησε την κ Υπουργό για το έμπρακτο ενδιαφέρον της και την κάλεσε στις εκδηλώσεις του φετινού Φεστιβάλ Μαρώνειας Σαπών ,πρόσκληση που η ίδια ,ευγενικά ,αποδέχτηκε.