ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ ΣΑΠΩΝ ΓΙΑΝΝΗ ΣΤΑΥΡΙΔΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΔΙΑΑΜΑΘ –ΔΗΜΑΡΧΟ ΔΡΑΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ ΜΑΜΣΑΚΟ

unnamed (1)Συνάντηση συνεργασίας είχαν την Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017 στις Σάπες ο Δήμαρχος Μαρώνειας Σαπών Γιάννης Σταυρίδης και ο Πρόεδρος της ΔΙΑΑΜΑΘ και Δήμαρχος Δράμας Χριστόδουλος Μαμσάκος. Αντικείμενο της συνάντησης ήταν μεταξύ άλλων ο Περιφερειακός σχεδιασμός Διαχείρισης των Απορριμμάτων στην ΑΜΘ και το Τοπικό Σχέδιο Δράσης Διαχείρισης Απορριμμάτων του Δήμου Μαρώνειας Σαπών.

Η συνεργασία έγινε σε άριστο κλίμα και ήταν εξαιρετικά γόνιμη ο δε Δήμαρχος Μαρώνειας Σαπών ευχαρίστησε τον κ Μαμσάκο για την άψογη διαθεσμική σχέση η οποία έχει αποφέρει καρπούς με πρώτο από όλους την έναρξη της ανακύκλωσης στο Δήμο Μαρώνειας Σαπών ,επί Προεδρίας του Δημάρχου Δράμας,  μετά από χρόνια καθυστερήσεων, με πολύ ενθαρρυντικά μηνύματα στο πεδίο της εφαρμογής του .