ΟΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΓΕΝΟΥΣ ΤΟΜΕΑ ΘΕΜΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ ΣΑΠΩΝ

Αγρότες και κτηνοτρόφοι,παρά την δύσκολη συγκυρία και εν μέσω καλλιεργητικών εργασιών και κτηνοτροφικών υποχρεώσεων,παρέστησαν σε συνάντηση με θέμα τις προοπτικές ανάπτυξης του πρωτογενούς τομέα που διοργάνωσε,την Τρίτη 28 Ιουλίου,ο Δήμος Μαρώνειας Σαπών και η “ΑΣ Θήλακες Απασχόλησης”,στο Συνεδριακό Κέντρο στις Σάπες.
Επισημάνθηκε ο ρόλος της κτηνοτροφικής παραγωγής στην τοπική ανάπτυξη και συμφωνήθηκε ότι οι ενισχύσεις για τους αγρότες είναι η απόλυτη κόκκινη γραμμή για τον τόπο μας.
Στην εκδήλωση χαιρέτισε ο Αναπληρωτής Δημάρχου Γιώργος Αντωνιάδης,ενώ συμμετείχαν :ο Αντιδήμαρχος αρμόδιος για τον πρωτογενή τομέα Δαγλή Φικρέτ,ο Πρόεδρος του δημ συμβουλίου Ματθαίος Μπαξεβάνης,ο Πρόεδρος της Πρωτοβάθμιας Επιτροπής Παιδείας Ηλίας Σταυρίδης,ο δημ σύμβουλος Μίλτος Μαυρίδης καθώς και Πρόεδροι Δημ και τοπικών Κοινοτήτων κα.