ΕΘΙΜΟΤΥΠΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ ΔΝΤΗ ΡΟΔΟΠΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΟ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ ΣΑΠΩΝ

Νέος Αστ Δντης ΡοδόπηςΕθιμοτυπική επίσκεψη στο Δήμαρχο Μαρωνείας Σαπών Γιάννη Σταυρίδη με την ευκαιρία ανάληψης των καθηκόντων του ,πραγμαοποίησε την Τετάρτη 3 Ιουνίου 2015 ,στο Δημαρχείο στις Σάπες ,ο νέος Αστυνομικός Δντης Ροδόπης Γιώργος Γκράνας .Τον νέο Αστυνομικό Δντη συνόδευε ο Υποδιευθυντής Μιχάλης Σεβδυνίδης ενώ στην συνάντηση παρέστησαν ο αναπληρωτής Δημάρχου Αντιδήμαρχος Γιώργος Αντωνιάδης και ο Αντιδήμαρχος Χρήστος Μεραχτσάκης.Στην συζήτηση ,που έγινε σε άριστο κλίμα,ο Δήμαρχος Μαρώνειας Σαπών έθεσε εκ νέου το ζήτημα της εκ των ουκ άνευ ενίσχυσης της αστυνόμευσης στο Δήμο καθώς τα ποσοστά της παραβατικότητας στην περιοχή ,ιδίως την περίοδο της οικονομικής κρίσης είναι ιδιαίτερα υψηλά και έχουν πλήξει το αίσθημα ασφάλειας των συμπολιτών .Επί τάπητος ετέθη και το θέμα της στέγασης των αστνομικών υπηρεσιών και διευρευνήθηκαν εκ νέου οι σχετικές επιλογές που υπάρχουν και που ο Δημος,αό την πρώτη στιγμή ανάληψης των καθηκόντων της νέας αρχής έχει δρομολογήσει.